Nohejbal Velim

Hodnocení zápasů

1. Kolo    Velim – Konojedy 1 : 9

První kolo nového ročníku jsme sehráli s týmem Konojed. Pro nepřízeň počasí – velká zima se utkání sehrálo v Kostelci nad Černými lesy v hale. Velimské družstvo poznamenané velkými změnami v sestavě, Padělek hostuje v Českém Brodě A, marodka stále Málek, nově Funda a Sedláček, ale s novým nadějným hráčem Jardou Horákem mladším si poprvé zahrálo v hale v Kostelci. Tak i vypadala hra. Jako když jsme na hřišti poprvé. Proti neoblíbenému soupeři jsme nic nepředvedli. Když se k tomu přidala nejistota a nerozehranost Pavla Kopeckého, který téměř netrénoval, tak bylo jasné, že jeden bod je opravdu maximum. Vydřela ho druhá trojka, Kratochvíl, Kopecký s nováčkem Horákem, těsnými vítězstvími ve dvou setech. Ostatní zápasy to byl velký bodový rozdíl ve prospěch soupeře a tak se hrálo jen na dva sety v každém zápase. Že nebylo o co hrát, potvrdila i délka utkání, nezvyklých 2. hodiny a 45 minut. Velmi smutný odcházel ze hřiště nový trenér Pavel Sedláček. I to málo co chtěl po hráčích zahrát, se nezahrálo.

První dvojka Brant, Sixta ml. dvakrát 0 : 2. Druhá dvojka Kratochvíl, Kopecký dvakrát 0 : 2. první trojka Brant, Sixta ml. Filoun-Janoušek dvakrát 0 : 2, druhá Kratochvíl, Kopecký, Horák -Veselý  2 : 0 a 0 : 2, vloženka Horák, Drahovzal 0 : 2, singl Kratochvíl 0 : 2.
Devět hráčů, hráli všichni
Celkem tedy 1 : 9, na sety 2 : 18 prohra.

2. Kolo    Český Brod „C“ – Velim 3 : 7

Po výprasku s Konojedy, jsme jeli ke druhému kolu přeboru do Českého Brodu. Velkými změnami poznamenané „C“ družstvo soupeře zásadně omladilo. Velim ve stejné sestavě jako v prvním kole byla ale úplně jiným družstvem. Zodpovědný výkon s malým počtem chyb, trocha štěstí a chuť vítězit, to hnalo všechny velimské hráče za úspěchem. Od prvního zápasu bylo jasné, že musíme vyhrát, prohru si zaviníme sami. Mladí hráči soupeře byli velmi dobře technicky vybavení, ale hodně chybovali a my jsme je v důležitých fázích zápasů přehrávali. Na hřišti byly k vidění zápasy, kdy se družstva střídala ve vedení až do posledního míče. I když tomu skóre neodpovídá, hrálo se do posledního zápasu s velkým nasazením. Velké zlepšení bylo vidět na Pavlovi Kopeckém, který se v minulém kole asi teprve rozehrával. A nebýt několika zbrklých úderů, byl by jeho výkon bezchybný. Po nepovedeném prvním kole, tohle bylo utkání, které se herně velmi povedlo všem. Také to byla zasloužená výhra celého družstva a i s předvedenou hrou byl spokojen jinak náročný trenér.
První dvojka Kratochvíl, Kopecký vítězství dvakrát 2 : 0. Druhá dvojka Brant, Sixta ml. výhra a prohra 2 : 0 a 0 : 2. První trojka Kratochvíl, Kopecký, Horák prohra 1 : 2 a výhra 2 : 0. Druhá trojka Brant, Sixta ml., Filoun dvě výhry 2 : 1 a 2 : 0. Vloženka Drahovzal, Horák prohra 1 : 2.  Singl Kratochvíl výhra 2 : 0.
Osm hráčů, nehrál Janoušek
Celkem tedy 7 : 3, na sety 16 : 7 výhra.

3. Kolo    Velim – Sendražice 3 : 7

Ve třetím kole jsme se utkali v místním derby se Sendražicemi. Pro hodnocení stačí jedna věta o dvou slovech. Prohrané vítězství. Nejprve dvojka Brant, Sixta ml. smolně prohrála 0 : 2 se slabší dvojkou soupeře, poté suverénní vítězství 2 : 0 dvojky Kopecký, Kratochvíl se silnější dvojkou. Naše slabší trojka Brant, Sixta ml., Filoun po bezchybném výkonu porazila slabší trojku soupeře 2 : 0. První trojka Kopecký, Kratochvíl, Horák smetla soupeře v prvním setu, ale pak se soupeř rozehrál a pomocí našich chyb otočil utkání na 1 : 2 v náš neprospěch. Bylo jasné, že toto byla ztráta důležitého bodu. Vloženka Horák, Drahovzal se rvala o vítězství ve třech setech, ale udělala více chyb ve třetím setu a tak prohrála 1 : 2. Ztráta druhého důležitého bodu. Singl ovládl suveréně Kratochvíl 2 : 0. Jenže poté ze zdravotních důvodů, bolesti ve stehenním svalu, odstoupil z dalších zápasů, které měl sehrát se slabšími soupeři. Kdyby se splnilo všechna kdyby, výrazně bychom vedli a dotáhli bychom utkání alespoň k remíze. Skutečnost byla taková, že jsme do odvet šli s vyrovnaným skóre a oslabeni o důležitého hráče. Slabší trojka již nepodala tak kvalitní výkon, proti lepšímu soupeři neměla šanci a prohrála 0 : 2. Naše lepší trojka v sestavě Kopecký, Horák, střídající Drahovzal se rvala o každý bod. Trochu se sehrála až ve druhém setu, ale ve třetím setu nedotáhla vlastními chybami náskok 8 : 6 do vítězného konce. Prohrála 1 : 2. Ve dvojkách Brant, Sixta ml. a Filoun, Chlád nestačili na soupeře a prohráli 0 : 2. Druhá dvojice Filoun, Chlád vedla v prvním setu 9 : 6 a přesto prohrála. Byla to doufám jen malá připomínka let minulých, kdy jsme takovým to způsobem pravidelně prohrávali.
Osm hráčů, hráli všichni
Celkem tedy 3 : 7, na sety 9 : 14 prohra.

4. Kolo    Sázava – Velim 9 : 1

K utkání čtvrtého kola jsme zajeli do Sázavy. Silný soupeř s předpoklady na celkové vítězství nenechal nic náhodě. Velimské družstvo v šesti hráčích bylo pro něj tréninkovým partnerem. Absence Horáka a Sixty ml. byla znatelným a velkým oslabením.  Sice jsme nezahráli úplně špatně, ale vrátila se nám stará bolest nezakončovat vítězně sety při svém vedení. A to i v případě vedení 9 : 6, jako se to stalo druhé trojce. Opět jsme vymysleli spoustu vlastních chyb. Místo hraní na jistotu, nebo změny zakončení, vymyslíme blbost. Naši stereotypní hru soupeř zase brzy přečetl a připravil se na nás. Tímto způsobem jsme zadarmo soupeři darovali vítězství. Utkání bychom nevyhráli, ale mohli jsme si odvést více bodů a utkání mohlo být dramatičtější. Dvojka Kopecký, Kratochvíl jednou prohrála 1 : 2 jednou vyhrála 2 : 1. Druhá dvojka Brant, Sixta st. prohrála dvakrát 0 : 2. První trojka Kopecký, Kratochvíl, Sixta st. prohrála 1 : 2 a 0 : 2. Slabší trojka Brant, Janoušek, Filoun prohrála také 1 : 2 a 0 : 2. Vloženka Filoun, Janoušek prohrála 0 : 2. V singlu se Kratochvíl snažil, ale stačilo to pouze na prohru 0 : 2.
Šest hráčů, hráli všichni
Celkem tedy 1 : 9, na sety 5 : 19 prohra.

5. Kolo    Velim – Kutná Hora 1 : 9

Páté kolo bylo kopií kola čtvrtého. Domácí zápas s kandidátem na vítězství v přeboru byl pro soupeře tréninkový. Velimští se snažili, ale to tak bylo všechno. Opět se mohlo získat více zápasů, ale opět jsme prohospodařili v závěrech setů vytvořený náskok. Jediné vítězství v singlu je slabota. Ještě že máme Honzu Kratochvíla. Musíme zabrat ve všech zápasech. Už od začátku. Nečekat až soupeř poleví, protože už vyhrál. A to ještě na marodku přibil Sixta st.
Průběh utkání byl jednoduchý. První dvojka Brant, Sixta ml. dvakrát 0 : 2. Druhá trojka 0 : 2 a 1 : 2. První trojka Brant, Sixta ml., Filoun střídal Chlád 0 : 2 a 1 : 2. Druhá trojka Kratochvíl, Kopecký, Horák 0 : 2 a 1 : 2. Vloženka Drahovzal, Horák 0 : 2. singl Kratochvíl vyhrál 2 : 1.

6. Kolo    Čáslav – Velim 10 : 0 (nehráno)

7. Kolo    Církvice – Velim 5 : 5

Poprvé jsme zajeli za novým soupeřem, staronovým účastníkem soutěže Církvicí. Bylo to utkání sousedů v tabulce a o motivaci tím bylo postaráno. Do družstva se vrátil uzdravující se Sedláček. Bohužel jsme nezachytili úvod utkání a po vložence jsme prohrávali 1 : 4. Ztráty byli hlavně ze spousty chyb. Pochvalu zaslouží hlavně Sedláček, který zvedl první trojku k herní jistotě. Jeho spoluhráči Kratochvíl s Kopeckým, působili ve dvojce, jako když spolu hrají poprvé, ale ve trojce soupeře s přehledem přehráli. Druhá dvojka Brant, Sixta ml. a v trojce spolu s Horákem na soupeře nestačila. Nerozehranost Sedláčka se projevila ve vložence. Ta se nepovedla Horákovi a Pavel ty špatné míče prostě nemohl doběhnout. V singlu opět předvedl suverénním výkonem Honza Kratochvíl. Do odvet jsme tak šli za nepříznivého stavu 2 : 4. Trenér provedl změnu ve druhé trojce, kde nejistého Horáka nahradil letošní jistota Filoun. Všichni tři se mu vzápětí odměnili bezchybným výkonem a soupeřovu lepší trojku vůbec nepustili do zápasu. Okamžitě je napodobila naše lepší trojice a bylo srovnáno. Dvojici Brant a Sixta ml. se zápas nepovedl a tak Kratochvíl s Kopeckým zajistili alespoň remízu. Opět se ukázalo, jak důležité je získávání bodů v úvodu utkání, a nenechat si bodově odskočit soupeře. Hlavně druhá trojka v prvním zápase měla bodovat.
Trocha statistiky na závěr. První dvojka Kratochvíl, Kopecký prohra a výhra 1 : 2 a 2 : 0. Druhá Brant, Sixta ml. dvojka prohry 0 : 2 a 1 : 2. První trojka Kratochvíl, Kopecký, Sedláček dvě výhry 2 : 0, druhá Brant, Sixta ml., Horák, střídal Filoun prohra a výhra 1 : 2 a 2 : 0. Vloženka Horák, Sedláček prohra 0 : 2. Singl, naše jistota Kratochvíl výhra 2 : 0.
Osm hráčů, nehrál a povzbuzoval Janoušek
Celkem tedy 5 : 5, na sety 10 : 12 remíza.

8. Kolo    Velim – Zruč n./S.  10 : 0

Turnaj v Zásmukách

V sobotu 25. 5. 2019 se konal turnaj v Zásmukách. My jsme do něj vyslali hned dvě trojky. První ve složení Tomáš Brant, Bohouš Filoun a Honza Kratochvíl, druhá Jirka Drahovzal, Zdeněk Hála a nováček Adam Hykš. Dalšími účastníky byly dvě trojky z Konojed, jedna trojka ze Sázavy. Domácí rodinnou trojku doplňovala trojice z pražského přeboru, ale o dvě úrovně výše a trojka ryzích amatérů. Naše první trojka měla o něco těžší skupinu, ale uhrála jedno vítězství, remízu a jednu prohru. Hned úvodní utkání bylo s trojicí z Prahy, které jsme prohráli. Bylo to jen o vlastních chybách. S lepší trojkou z Konojed jsme uhráli remízu a nakonec s přehledem porazili amatérskou trojku. Druhá naše trojka vybojovala jedno vítězství s domácí trojicí. Dvě prohry je vůbec nemusí mrzet. Hráli s nasazením a obětavě, hlavně od Adama, který hrál soutěžně poprvé bez tréninku, se nedalo nic čekat. Jenže on byl vzadu nepřekonatelný. Obě družstva nastupovala do čtvrtfinále ze třetí pozice. První trojka nedala slabší konojedské trojici žádnou šanci a jasně vyhrála. Druhá trojka prohrála se silnější trojkou z Konojed. V zápase o páté místo se druhou konojedskou trojkou rvala do posledního míče třetího setu. Nesehranost a slabší techniku nahradili bojovností a nasazením. Nakonec zaslouženě slavili vítězství a páté místo.

V semifinále naše první trojka narazila na pražský tým. Ale jako ve skupině si soupeř bezchybným výkonem počkal na naše chyby a slavil vítězství. V zápase o třetí příčku jsme se utkali se Sázavou. Po dramatickém boji se rozhodlo až ve třetím setu. V prvním setu se skóre posunovalo po bodech, ale v závěru jsme dohnali mírnou ztrátu. Set rozhodl fenomenálním kopem Bohouš, když využil špatného postavení všech hráčů soupeře u sítě a překopl je. Na síti celý set řádil Honza. Soupeř ho nepřekonal. Tomáš skvěle rozehrával a zastupoval Honzu v útočení. Druhý set nám nevyšel. Ve třetím setu soupeř méně chyboval a slavil tak třetí příčku.
Finále mezi pražskou trojicí a trojicí z Konojed dopadlo lépe a zaslouženě pro Pražáky.

Výsledkem tedy je čtvrté a páté místo, takřka v malém okresním přeboru trojic.

9. Kolo    Velim – volno

10. Kolo   Konojedy – Velim  9 : 1

Na začátek odvet opět neoblíbené Konojedy. Oproti prvnímu utkání velká změna, hlavně v počasí. Bylo tropické vedro. To bylo však ze změn vše. Snaha o dobrý výsledek by byla, ale soupeř nechyboval a my zase příliš. Se soupeřem jsme drželi krok v pěti zápasech, ale převážně poté když už bylo rozhodnuto. Jediný bod zajistila trojice Brant, Filoun, Sixta ml. Za Velim nastoupil premiérově Zdeněk Hála, a nevedl si špatně. Do druhé trojky naset nastoupil i Petr Funda, ale bylo na něm vidět, že nemá natrénováno. Tentokrát se nedařilo ani Kratochvílovi v singlu.
První dvojka Kopecký, Kratochvíl, střídal Hála prohry 1 : 2 a 0 : 2, druhá Brant, Sixta ml. prohry dvakrát 0 : 2. První trojka Kopecký, Kratochvíl, Sedláček střídal Hála prohry 0 : 2 a 1 : 2. Druhá trojka Brant, Sixta ml., Horák střídal v prvním utkání Funda ve druhém Filoun prohra 0 : 2 a výhra 2 : 1. Vloženka Horák, Drahovzal 0 : 2, singl Kratochvíl 0 : 2.
Deset hráčů, hráli všichni
Celkem tedy 1 : 9, na sety 4 : 19 prohra.

11. Kolo    Velim – Český Brod „C“  1 : 9

V prvním utkání v Českém Brodě jsme se soupeřem sehráli vítěznou partii. Do odvety přijel hodně obměněný tým a nedal nám šanci. Hrálo se zajímavé utkání, ve kterém tahali hráči Českého Brodu za lepší konec. První set jsme vyhráli až ve vložené dvojce a jediné vítězství jsme uhráli až v odvetě trojek. Holt někdo má pořádně natrénováno a na to jen chodit na zápasy a myslet si že něco zahraju, nestačí. Zase prohráváme konce setů. Jediným sympatickým rysem naší hry je, že hrajeme i za nepříznivého stavu naplno. Méně pozitivní je, že i soupeř za rozhodnutého stavu vystřídá a přesto nás přehraje.
První dvojka Brant, Sixta ml. dvě prohry 0 : 2. Druhá dvojka Kratochvíl, Kopecký střídal Hála dvě prohry 0 : 2. První trojka Brant, Sixta ml., Filoun střídal Horák dvě prohry 0 : 2. Druhá trojka Kratochvíl, Kopecký, Sedláček střídal Hála prohra 0 : 2 a výhra 2 : 1. Vloženka Sedláček, Horák prohra 1 : 2.  Singl Kratochvíl prohra 0 : 2.
Celkem tedy 1 : 9, na sety 3 : 19 prohra

12. Kolo    Sendražice – Velim 6 : 4

Netradičně sehrané utkání na žádost Sendražic ve Velimi. Netradiční byla také sestava. Trenér Pavel Sedláček roztrhl druhou dvojku na sestavu Sixta ml. s Drahovzalem a Horákem. Tak si mohl do vloženky stáhnout Tomáše Branta. Místo v první trojce si po velmi dobrých výkonech vybojoval Bohouš Filoun, kterého ve druhé trojce nahradil Pavel Sedláček. Taktika okamžitě slavila úspěch. Celkový výsledek pokazila prohra první trojky v prvním zápase. Na začátek zabrala první dvojka, od druhé se nic nečekalo a prohrála. Nově sestavená první trojka prostě nesmí prohrávat. A když prohrála i druhá trojka, vloženka a singl jen korigovali výsledek. Po křížových trojkách jsme drželi remízu, kterou jsme prohráli v posledním zápase dvojek. V utkání bylo o co hrát, hlavně pro nás, až do nepovedeného konce.
První dvojka Kratochvíl, Kopecký vítězství 2 : 1 a prohra 0 :2. Druhá dvojka Sixta ml. s Horákem a Drahovzalem dvě prohry 0 : 2. První trojka Kratochvíl, Kopecký, Filoun prohra 0 : 2 a výhra 2 : 1. Druhá trojka Brant, Sixta ml., Sedláček dvě prohry 0 : 2. Nová vloženka Brant, Sedláček výhra 2 : 0. Singl Kratochvíl, opora výhra 2 : 1.
Celkem tedy 4 : 6, na sety 8 : 15 prohra

13. Kolo    Velim – Sázava 4 : 6

Ve středu 26. 6. 2019 ve 20 hodin 30 minut se přepisovali dějiny Velimského nohejbalu. V tomto okamžiku dvojice Drahovzal, Janoušek ukončila vítězně zápas s dvojicí ze Sázavy. V prvním setu by na ně nikdo nevsadil. To se sehrávali. Ve druhém přestali kazit, chytali soupeřovi míče a rozehrávali se zakončením. Třetí set již hráli s jistotou a vyhráli jej 10 : 5. Stal se zázrak, nebo se trenérovi hlásí  o zařazení do sestavy nová dvojka? Jinak sestava jako v minulém kole. Jen úspešnost byla horší. První dvojka opět na úvod nebodovala. A tak jsme body získali až z druhé trojky a vloženky. Bohužel těsná prohra singlu nás opět srazila. V křížových trojkách jsme získali jen bod a bylo rozhodnuto. Dvě vítězství v křížových dvojkách už jen korigovalo výsledek. V obrovském vedru 300C až 360C se hrál velmi dobrý nohejbal na obou stranách, jen soupeř měl více štěstí.
První dvojka Sixta ml., Drahovzal prohra 0 : 2, Drahovzal s Janouškem výhra 2 : 1. Druhá dvojka Kratochvíl, Kopecký prohra 0 :2 a Kratochvíl s Filounem výhra 2 : 1. První trojka Brant, Sixta ml., Sedláček dvě prohry
0 : 2. Druhá trojka Kratochvíl, Kopecký, Filoun výhra 2 : 0 a prohra 0 : 2. Vloženka Brant, Sedláček výhra
2 : 0. Singl Kratochvíl bohužel prohra 1 : 2.
Celkem tedy 4 : 6, na sety 9 : 14 prohra