Nohejbal Velim

Turnaje

Turnaj trojic VELIM - 25.1.2020

Odkaz na foto z turnaje je ve "Fotogalerii"

Oddíl nohejbalu TJ Sokola Velim uspořádal v sobotu 25. 1. 2020 první ročník turnaje trojic Zimní Velim. Turnaj v nohejbalu tak měl ve Velimi svou historickou premiéru a hned ve velkém stylu. Nová hala se skvělým povrchem a zázemím hostila 20 trojic prakticky z celých Čech. V každé trojici mohl být jeden hráč vyšší úrovně než okresní. V případě žen nerozhodovala úroveň soutěže, kterou hrají. Celkem se sešlo 20 týmů, 60 hráčů nohejbalu, z toho 9 hráček. Dokonce v jedné trojici byly rovnou dvě. Hrály zde tři několikanásobné mistryně světa a držitelky dalších ocenění, několik minulých a stávajících hráčů z první a druhé ligy, hráčů kraje nepočítaně. Hrálo se ve čtyřech skupinách po pěti týmech, poté následovala vyřazovací část, celý den opravdu od rána do večera. Díky skvělým hráčům mělo každé utkání vysokou úroveň jak ve skupinách, tak i ve vyřazovací části.

Nohejbal Velim do turnaje přihlásil čtyři trojice, Velim A Padělek, Hykš, Matysková (host z pražského oddílu), Velim B Brant, Funda, Kopecký, Velim C Drahovzal, Hála, Kratochvíl, Velim D Farkaš, Janoušek, Sixta st.. Trojicím Velimi C a D se příliš nedařilo, ve skupinách obsadili pátá místa a dále nepostoupili. Trojice Velimi D soupeře přehrávala věkem, ale v závěru setů byl lepší soupeř. Trochu smůly měli hráči Velimi C, když neudrželi nadějně rozehrané sety a těsně prohrávali. Velim B obsadila v těžké skupině, ve které byl i pozdější  druhý a třetí  tým turnaje čtvrté místo.  V prvním kole vyřazovací části je vyřadil  tým Rudy. Všechny jejich utkání byly hrané ve vysokém nasazení. V pěti utkáních vyhráli jednou, dvakrát remizovali a dvakrát prohráli. Nejvýše měla namířeno trojice Velimi A. V jejich nejvyrovnanější skupině z deseti utkání jen tři skončili vítězně. Dalších sedm remízou. Naše trojice uhrála čtyři remízy, vždy s lepším skóre. Následně v prvním kole jasně přehráli Sendražice B. Ve čtvrtfinále těsně prohráli s Janci Dvora, pozdějším druhým týmem turnaje. V nejlepších čtyřech týmech, které nastoupily do semifinále, hrálo z 12 hráčů 5 hráček. A i po šesti utkáních to byly boje o každý míč až do finálového konce. Vítězně turnaj zakončila trojice Cipísci - Drahotová, Nováček, Marek, druzí skončili Janci Dvora - Dvořáček, Möglichová, Dupský, třetí Bálkovi - Bálková, Bálek, Gregor, čtvrtí Zeměchvění - Ježdík, Cibulková, Sýkorová. Trojice Velimi A skončila šestá, trojice Velimi B skončila osmá až šestnáctá. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena hráčka Cipísků Zuzana Drahovzalová, nejlepší hráč Jiří Dvořáček.
Až do semifinále se hrálo na dvě hřiště oddělené stahovací stěnou. Od semifinále se hala proměnila během okamžiku na veliký prostor s jedním hřištěm. Skvělá proměna, kterou ocenili všichni hráči. Nejenom tato proměna, ale i zázemí haly bylo všemi účastníky vysoce hodnoceno a to i slibem účasti na případném příštím ročníku.
Organizaci a přípravu turnaje zajišťovali hráči oddílu nohejbalu TJ Sokola Velim. Partnery turnaje byla TJ Sokol Velim, Pivovar Nymburk, Ball Aeroson Packaging CZ, Nadace České Pošty, L. Kafková ERA-Reality a Z. Drahovzalová, která darovala ceny pro nejlepší hráčky.

18. Velim C                 Kratochvíl, Hála, Drahovzal
19. Velim D                 Farkaš, Janoušek , Sixta st.
20. Temný Kraj          Kratochvíl, Zavadský, Krubr

Turnaj trojic Nový Bor - 13.1.2018

Sobota 13.1. 2018 byla pro Velimský nohejbal velmi úspěšná. Ze zdravotních a pracovních důvodů se turnaje účastnili pouze 4 hráči Velimi a to ve složení:
Velim - Sedláček, Málek, Kratochvíl
Solidní nejistota - Padělek + 2.
Celkově se turnaje účastnilo 10 trojic, které byli rozděleny do dvou skupin.

Trojice Velimi zahrála velmi dobře ve skupině a jen o malý kousek jim uteklo první místo v základní skupině, nakonec tedy postupovali z krásného druhého místa.

Druhá trojice s Martinem Padělkem svou skupinu vyhrála, ovšem nutno podotknout, že všechny 4 zápasy ve skupině vyhráli až ve třetím setu.

První kolo vyřazovacího boje zahájila Velim, kde hlavně Pavel Sedláček deptal soupeře svými zákroky levačkou na středu kde pochytal těžké balóny, ze kterých David Málek připravil náhru a Honza Kratochvíl zakončoval. První těžké KO tedy Velim zvládla 10:9 a 10:8.

Poté nastoupil tým Martina Padělka na svůj zápas pravdy v KO a zvítězil ve 3.setu. Tím se stalo nevyhnutelné a hráči Velimi nastupovali do druhého vyřazovacího boje na svého spoluhráče Martina. První set vyhrál Martin a aby ušetřil síly, poslal do druhého setu na smeč svého spoluhráče, ten ovšem svou roli nezvládl a druhý set vybojovala naopak Velim. Ve třetím setu Velim začala velmi dobře a hned prvním útokem a následným esem z podání vedla Velim 7:5. Pak ovšem Martin začal nekompromisně zakončovat podél bloku a vybojoval si vedení 9:8. Za tohoto stavu si David nepohlídal vysoký servis a dostal eso, které znamenalo vítězství Martinovi trojice a odsoudila Velim k boji o třetí místo.

V zápase o bronz bohužel Honzovi došli síly a ani David, ani Pavel ho na útoku nedokázali rovnocenně nahradit a tak Velim získal bramborovou medaili, která ovšem na takto kvalitně obsazeném turnaji je velice cenná. Konkurence byla převážné krajské úrovně.

Kluci přesto nebyli zklamaní a fandili svému oddílovému kolegovi ve finále, kde nastoupil na tým Šmidliboys, které měl Martin již ve skupině, kde je porazil ve třetím setu 10:9.

První set tahali Šmidliboys za kratší konec a set získal Martin 10:9. Druhý set odešel útok, mezihra a celá hra se sesypala a Martin prohrál vysoko 10:3. Padělek je ovšem hráč velmi zkušený a infarktové stavy ho nijak nerozhodí, takže i když ve třetím setu již prohrával 9:7 neskládal zbraně a vytáhl 3 pomyslná esa z rukávu. Nejprve nádhernou patou snížil na 9:8 a poté dvakrát zablokoval soupeře a vyhrál 10:9 a stal se vítězem turnaje v nejkrásnějším zápasu dne. Vyzdvihnout bych chtěl dvě věci z tohoto turnaje: parádní zákroky levačkou na středu Pavla Sedláčka a poté statisticky "nemožnou" úspěšnost Martina, který všech 7 zápasů celého dne vyhrál ve třetím setech.

Turnaj dvojic Kralupy nad Vltavou - 6.1.2018

První víkend nového roku 6. 1. 2018 se konal turnaj dvojic v Kralupech nad Vltavou. Pro zranění se odhlásila jedna dvojice a tak nás zastupovali Martin Padělek a Jan Kratochvíl, Pavel Kopecký a Pavel Sedláček, Tomáš Brant a Lukáš Veselý. Pro posledně jmenovanou dvojici to byla turnajová premiéra. Díru do světa neudělali a ani se neztratili. Jedna remíza a tři těsné prohry je trochu zklamáním. Alespoň jedna výhra se čekala. Jejich účast, tak skončila ve skupině. O jeden vyhraný set víc a postoupili by do vyřazovacích bojů. Obě další dvojice postoupili s přehledem, za druhých míst ve skupině, do vyřazovací části. Oba Pavlové postoupili mezi osmičku nejlepších. Martin s Honzou postoupili až do finále. V něm se utkali s hráči z Vinoře, kteří vyřadili ve čtvrtfinále naši dvojici Pavlů. Každý ze tří setů zápasu měl stejný průběh. Do stavu 8 : 8 nebo 9 : 9 se družstva střídala ve vedení o jeden bod, a pak se rozhodlo, buď chybou, nebo kvalitním zakončením. Naši hráči v rozhodujícím setu udělali o jednu chybu víc a tak prohráli a skončili druzí. Všechny tři dvojice předvedli kvalitní výkon podle svých možností. Hra na turnajích s jinými hráči jim dává mnohem víc než sebelepší trénink. Velimský nohejbal pokračuje tímto úspěchem, dvě dvojice mezi osmi z jednadvaceti družstev, v dobře rozjeté zimní turnajové sezóně.

Tomáš Brant a Lukáš Veselý jedna remíza a tři prohry - skončili ve skupině

Pavel Kopecký a Pavel Sedláček tři výhry, dvě remízy a jedna prohra - páté až osmé místo

Martin Padělek a Jan Kratochvíl pět výher, dvě remízy a jedna prohra - druhé místo

TURNAJ 30.12.2017 - LEDEČ NAD SÁZAVOU
V Ledči nad Sázavou, se 30. 12. 2017, konal turnaj trojic, který pro Velimský nohejbal nezačal nejlépe již v přípravě. Nejdřív Martin Padělek neměl spoluhráče z Velimi a tak vyrazil se svými bývalými spoluhráči. Druhá trojice Velimi měla být kompletní Petr Funda, Jan Kratochvíl a Pavel Kopecký. Posledně jmenovaný se na poslední chvíli omluvil, ze zdravotních důvodů. Bylo nám ovšem umožněno se turnaje zúčastnit i s chybějícím hráčem.
První velimská trojice Petr a Honza + střídající hráč z Martinova družstva, se ve skupině trošku trápila, když střídali dobré útoky s těmi horšími, Přesto ze skupiny postoupili do play-off, kde narazili na Martinovu trojici, která svou skupinu suverénně vyhrála. První set vyhrál Martin, ve druhém setu zabral na útoku jak Honza, tak Petr a vyhráli 10:9.  Ve třetím setu začal Martin smečovat naplno a zajistil si tak postup do semifinále. Dalšími koly play-off prošla Martinova trojice poměrně snadno, když žádný ze soupeřů nebyl schopen chytat tvrdé smeče doplněné o několik technických úderů. Toto tempo jim vydrželo až do finále, kde narazili na trojici Davida Ešnera (extraligový hráč), který své útoky proměňoval a naopak Martinova trojice se velmi trápila na příjmu a mezihře a tím se připravila o kvalitní útok a tak finálový zápas prohrála dvakrát 10:5.
Petr s Honzou získali v kvalitně obsazeném turnaji 9-16 místo a nabrali další zkušenosti, které jim pomohou v nadcházející soutěži.
Martin získal druhé místo a tím i další pohár k tomu, který Velim získala již v létě.
Doufejme, že další trofeje budou jen přibývat.

TURNAJ V HOSTINNÉM 25.11.2017 - KRAKONOŠŮV KLEPÁK

Velim A (Funda, Kopecký, Kratochvíl) - 9. místo

Velim B (Sedláček, Málek, Padělek) - 4. místo

Dne 25.11. 2017 se konal turnaj v Hostinném, kterého se účastnilo celkem 19 trojic. Trenér na tento turnaj nominoval dvě sestavy Velim A (Funda, Kopecký, Kratochvíl) a Velim B (Sedláček, Málek, Padělek). Velim A skončila ve své skupině na třetím místě, což ji do KO systému vylosovalo soupeře z druhého místa skupiny A. Naše Ačko, po prvním vlažnějším zápase ve skupině, postupně přikládalo pod kotlem a odehrálo velmi dobré zápasy. Oběma smečařům jak Fundovi tak Kopeckému se dařilo. Pochválit bych chtěl především práci v poli Kopeckého, který pochytal hodně těžkých balónů a soupeři tak znepříjemňoval útok. V KO systému ovšem Velim A dostala velmi těžkého soupeře, který jejich pokračování na tomto turnaji ukončil. Nutno podotknout, že v druhém setu Velim sahala po vyrovnání, které ji nakonec v těsné koncovce uteklo.

Druhá trojice Velim B, i přes občasné slabší chvilky, svou skupinu vyhrála a šla tedy z prvního místa své skupiny na čtvrtého ze skupiny C. Sedláček i Málek si hlídali útoky soupeřů a dařilo se jim tyto balóny zachytit a připravovat Padělkovi na útok. Tím Velim B prošla prvním vyřazovacím kolem a čekal je mnohem těžší soupeř Koberovi, který nedaroval nic zadarmo a tak to byla bitva o každý míč. Padělek na útoku přepnul na vyšší level a stejně tak Sedláček s Málkem přepnuli na vyšší výkon a byl to pravděpodobně nehezčí zápas celého dne. Béčku se podařilo i toto těžké utkání vyhrát ve dvou setech a čekal je soupeř nejtěžší, trojice vedená extraligovým smečařem Ešnerem (pozdější vítěz celého turnaje). První set Velim padla, ale ve druhém setu ještě hráči Velimi vedli 8:6 a věřili, že se do finále podívají, ovšem nakonec Velim B prohrála 10:8 i díky dvou-chybě Padělka na útoku. A tak jsme se museli rychle připravit na zápas o bronz, ve kterém nám již trošku došly síly a ve dvou setech jsme prohráli. Zbyla na nás tedy bramborová medaile, která ovšem stále znamenala velký úspěch na tomto turnaji.

Každopádně z pohledu trenéra je čtvrté (Velim B) a deváté (Velim A) místo velký úspěch z 19 týmů (převážně krajské úrovně, okořeněné několika současnými nebo minulými hráči ligových soutěží). Hlavně na Áčku (Funda, Kopecký, Kratochvíl) bylo vidět, že nově poskládaná sestava začíná nést ovoce a od této sestavy mám, jako trenér, velké očekávání pro nadcházející sezónu.

TURNAJ OLEŠNICE 28.9.2017 - (1.místo)

Dne 28.9. se náš tým rozhodl reprezentovat barvy Velimského nohejbalu na turnaji v Olešnici, kde se sešli hráči jak okresní tak ligové úrovně. Náš nohejbal reprezentovala jedna trojice ve složení Pavel Sedláček, Martin Padělek a Jan Kratochvíl. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů a byl tak rozdělen na skupinu A (kde hrála Velim) a skupinu B. A skupina byla složena ze 4 týmů. Hned první zápas Velim nastoupila proti extraligovému hráči Davidu Ešnerovi, který byl doplněn o dva hráče něžného pohlaví. Velim dokázala vyhrát dvakrát 10:9 a získala tak první body. Druhý zápas měl být odpočinkový a tak na blok/smeč šel Honzík a první set hladce vyhrál. Ovšem v druhém setu se přestalo dařit a tak se na smeč/blok opět vrátil Martin a mužstvo otočilo nepříznivý průběh ve svůj prospěch a získalo tak druhou výhru ve skupině. Třetí zápas měl být zápasem pravdy o umístění ve skupině, kdy se v posledním zápase skupiny sešli dva týmy dosud neporažené Velim vs domácí Olešnice. První set Velim zvládla lépe a vyhrála 10:5. Pokud chtěla Velim pomýšlet na 1.místo ve skupině museli ve druhém setu uhrát minimálně 6 balónů. Nakonec druhý set skončil 8:10 pro Olešnici, což ovšem Velimi stačilo na 1.místo ve skupině A a mohli tak pomýšlet na "lepší" los v KO systému, kde jsme narazili na 4.tým ze skupiny B. Dle předpokladů byla jasným favoritem Velim, ovšem ihned hned první set soupeř předvedl bezchybnou hru na útoku podpořenou dobrou obranou a Velim jasně první set porazil. Druhý set Velim zabrala a získala druhou sadu a tak musel rozhodnout třetí set. Do třetího setu mnohem lépe vstoupil soupeř, kdy vedl 9:7 a s Velimí to vypadalo zle. Ovšem naděje umírá poslední a tak fantastickými zákroky v poli, podpořenými neskutečnými údery na útoků Velim dotáhla stav na 9:9 ve třetím setu. Obzvláště zásluhou Pavla, který z "voleje" zachytil odražený balón od Martinova bloku, který letěl do autu a dokázal tento balón perfektně připravit smečaři a ten už jen razantním úderem balon umístil nechytatelně na stranu soupeře. Za stavu 9:9 byla Velim v nevýhodě, protože měla servis, ovšem soupeř podcenil Martinův blok, náhru si dali blízko k bloku a to pro ex-ligového blokaře byla voda na jeho mlýn a svým blokem uzavřel tento infarktový zápas. Druhé KO Velim narazila opět na Davida Ešnera, kterého ve skupině dokázali porazit, ovšem soupeř zařadil vyšší rychlost a vyhrál první set. Velim tedy musela opět zabrat a získala druhý set pro sebe. Opět tedy musela rozhodnout třetí sada. Soupeř zvládal průběh třetího setu lépe a tak Velim změnila obranu. Honza šel na blok a Martin do pole. Zde musíme vyzdvihnout dva neskutečné bloky, které Velimi pomohli k dorovnání stavu na 9:9. Soupeř byl ovšem na útoku, ovšem David Ešner podcenil útok a zahrál přímo do Pavla, ten hrudníkem rozehrál balon až k síti k Honzovi, ten nadzvedl balón do ideální pozice a Martin těsně podél bloku úderem na střed ukončil toto utkání a Velim tak byla ve finále. Velim nechtěla nic podcenit a tak vlítla na soupeře (opět domácí tým Olešnice) a první set ho porazila. Ovšem v druhém setu soupeř zahrál lépe a muselo se tak jít opět do zkráceného setu. Zde se šlo bod za bod a Velim dosáhla vedení 9:8 a stačilo zachytit a proměnit útok, ovšem hned při servisu, který Velim zkazila se stav náhle otočil na 9:9, ovšem Velim byla na útoku. K finálnímu útoku ovšem nedošlo, protože soupeř za devítek též zkazil servis a Velim tak mohla oslavovat vítězství.

Tímto gratuluji našim spoluhráčům ke krásné výhře a výherní pohár putuje do naší klubovny, kde doufám nezůstane osamocen.